V dokonalom líčení

Jaké jsou novinky líčení pro nadcházející sezónu, které barvy jsou v módě a jak jich správně použít? To vše Vám prozradíme, a ješte i vychytávky navíc, právě zde.

Ako vyzerat dobre na fotkách

Úsmev, prosím!

Obdivujete vydarené fotografie svojich známych na sociálnych sieťach? Na to, aby ste aj vy vyzerali na fotkách skvele, nepotrebujete špeciálne filtre ani „fotošop“. So správnym líčením vás objektív nezaskočí v žiadnej situácii.

Radí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida.

Pleť ako bábika

Prepudrovať lesklé miesta pred každým záberom nie je vždy možné, preto sú výber a aplikácia make-upu základom úspechu.

Ideálne je použiť najskôr tzv. primer, ktorý zvýši odolnosť líčenia počas dňa. Praktickým riešením, najmä pre dovolenkovú batožinu, je dvojfázový make-up s obsahom podkladovej bázy. Jeho použitím v jedinom kroku vyhladíte jemné vrásky, zamaskujete póry a pleť získa príjemný matný finiš. Nezabudnite na prekrytie nedokonalostí a kruhov pod očami pomocou korektora.

Na záver líčenie zafixujte sypkým transparentným púdrom. Aby pleť na fotkách pôsobila plastickejšie, použite bronzer, ktorý naneste pod lícne kosti. Hranu nosa a srdiečko nad perami zvýraznite rozjasňovačom.

TIP: Viete, ako správne používať korektor?

Korekcia nedostatkov je pre pekné fotky zvlášť dôležitá. Ak si chcete dať záležať, použite paletku korektorov s viacerými odtieňmi. Zelený farebne neutralizuje začervenanie a rozšírené cievky v okolí nosa a na lícach. Žltý prekrýva modriny, žilky a iné nedostatky fialovo-modrej farby. Béžový farebne zjednocuje a účinne prekrýva pigmentové škvrny a jazvičky. Súčasťou paletky je aj rozjasňovač, ktorý dodá pleti lesk a svieži vzhľad. Aplikujte ho na lícne kosti, nos a do vnútorného kútika očí.

 

STOP čiernej

TIP: Obočie, ktoré vás nezradí

Pri úprave obočia použite namiesto ceruzky púdrový tieň s penovým aplikátorom. Pôsobí prirodzenejšie a je vodoodolný, takže ani na pláži vám nehrozí žiadne faux-pas. Dôležitý je výber správneho odtieňa, ktorý by mal byť maximálne o stupeň tmavší ako je farba vašich vlasov.

Pri líčení očí sa vyvarujte tmavých farieb a ostrých liniek, ktoré na fotkách pridávajú vek. Voľte radšej prirodzené „nude“ odtiene. Záhyb oka zvýraznite hnedou a rozmažte do stratena. Zvyšok viečka už len pretrite farbou telovej farby, ktorá ho zvýrazní. Na vnútornú linku použite bielu kajalovú ceruzku, ktorá oko opticky zväčší. Vďaka krémovej textúre je tiež ideálna na zvýraznenie vnútorného kútika. Po aplikácii ju už len prstom jemne zapracujte dostratena.

 

Pery ako femme fatale

Úsmev je alfou a omegou každej dobrej fotky. Správnym líčením jeho efekt ešte znásobíte. V prípade, že ste majiteľkou veľkých a plných pier, môžete si dovoliť výrazné rúže, ktoré podčiarknu ich dokonalosť. Ak máte úzke pery a chcete ich opticky zväčšiť, použite rúž v nude odtieni alebo lesk. Pre precíznejšiu aplikáciu nezabúdajte na kontúrovaciu ceruzku vo farbe rúžu.

Tip: Dodajte perám „šťavu“

Do stredu nalíčených pier aplikujte multilíčidlo, ktoré ste použili aj na rozjasnenie pleti.